Spływ kajakowy

Czyste, spokojne rzeczki, poniosą Cię wśród bujnej, niemal dziewiczej przyrody. Trasy są niezwykle malownicze. Popływać możesz po rzeczkach Unieść, Grabowa, Bagiennica, Radew i Wieprza. „Zimny Włodek”, organizator spływów, oferuje kajaki jedno- lub dwuosobowe.

Po tych rzeczkach razem z „Zimnym Włodkiem” pływa Aleksander Doba, jeden z najsłynniejszych kajakarzy na świecie, podróżnik i odkrywca, znany przede wszystkim ze swoich wypraw na Atlantyk. To jednak nie znaczy, że Unieść, Grabowa, Bagiennica, Radew czy Wieprza są wymagające jak ocean. Przeciwnie.

Spływy są łatwe i przyjemne – nie wymagają żadnego specjalnego przygotowania, a trwają 4-5 godzin (choć dla zainteresowanych są też dłuższe). W sam raz, żeby się zrelaksować. Dla dopełnienia klimatu na trasie organizowane jest też ognisko.

To będzie Twój pierwszy raz w kajaku? Świetnie – to najlepsze miejsce, żeby poznać tę formę aktywnego wypoczynku. Kto wie, może złapiesz kajarskiego bakcyla? Świat oglądany z tej perspektywy wygląda zupełnie inaczej.

W czasie spływów wymienionymi rzeczkami zobaczysz królestwo ptaków wodnych, w tym zimorodki, łabędzie, dzikie kaczki, perkozy czy kormorany, a także pływające zaskrońce, jaszczurki oraz różne, rzadko spotykane owady. Bliski kontakt z przyrodą sprawi, że poczujesz się jak  odkrywca.

Więcej informacji i kontakt: http://zimnywlodek.tp1.pl/