Łazy i okolice

Plaża w Łazach jest szeroka i piaszczysta – zachęca do relaksu na słońcu. Kusi też do kąpieli – to jedna z najczystszych plaż nad Bałtykiem. Mikroklimat w Łazach sprawi, że odetchniesz głębiej i odpoczniesz. To kameralna i spokojna miejscowość, położona wśród sosnowych lasów. A w okolicy znajdziejsz mnóstwo ciekawych atrakcji.

Zachęcająca plaża i czyste morze to najważniejsze atuty Łazów, ale nie wszystkie. To miejscowość kameralna, ze zdrowym mikroklimatem i przyjemną atmosferą.  Jest położona na końcu mierzei oddzielającej jezioro Jamno od Bałtyku, wśród sosnowych lasów i pięknej przyrody. To bardzo malownicza część bałtyckiego wybrzeża. Zobaczysz tu m.in. obszary wydm i klify.

Jezioro Jamno, 10 pod względem wielkości w Polsce, to świetne miejsce do uprawiania sportów wodnych. Są tu przystanie żeglarskie, możesz też popływać rowerem wodnym lub łodzią wiosłową. To również raj dla wędkarzy. W lokalnym biurze gospodarstwa rybackiego wykupisz pozwolenie na łowienie z brzegu, z pomostu oraz z łodzi.

Mnóstwo atrakcji znajdziesz też w bliższej i dalszej okolicy. Nie brakuje tu ciekawych tras rowerowych i szlaków pieszych, zwiedzisz zabytkowe latarnie morskie, klimatyczne porty rybackie i przyciągające nadmorskie miejscowości.

7 km od Łazów znajduje się Mielno, które znane jest z tego, że w okresie letnim tętni życiem. Do Darłowa jest z Łazów 31, do Ustronia Morskiego 39, a do Kołobrzegu 45 km. W każdej z tych miejscowości zaplanujesz przyjemną, całodzienną wycieczkę.

Z Darłowa i Kołobrzegu wybierzesz się w krótszy lub dłuższy rejs statkiem, w tym również na Bornholm lub, jeśli wędkujesz, na dorsza.

W Łazach i okolicy znajdziesz wszystko, co jest potrzebne do udanego wypoczynku nad Bałtykiem. Przyjedź do ośrodka Jantar i odkryj uroki tej części wybrzeża.

Więcej szczegółów na temat spędzenia wolnego czasu w okolicy dowiesz się w dziale Atrakcje.